WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU

Sponsorzy:

UKS "Rekord" powstał w 1996 roku.
Pierwszym prezesem Klubu był p. Marian Bober - do 1999 r. Od roku 1999 do chwili obecnej pracami Klubu kieruje p. Krzysztof Dec.
Swoją siedzibę UKS "Rekord" ma przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie (wcześniej przy ZSO nr 1 w Lubartowie).
Głównymi zadaniami realizowanymi przez Klub są:
• szkolenie sportowe dzieci i młodzieży;
• udział w zawodach sportowych i ich organizacja;
• organizacja wypoczynku letniego.
Od początku funkcjonowania Klubu dyscypliną wiodącą jest koszykówka chłopców. Corocznie w tej dyscyplinie szkoli się od 70 do 100 chłopców skupionych w 3-5 grupach szkoleniowych.
Przez 2 lata (2001-2003) w Klubie działała sekcja lekkoatletyczna chłopców. Od 1997 r. 1-2 drużyny UKS "Rekord" biorą udział w ligowych rozgrywkach koszykarskich odnosząc szereg sukcesów.
Wychowanek "Rekordu" Michał Symbor przez kilka sezonów był podstawowym zawodnikiem pierwszoligowej "Alby" Chorzów.
Klub był organizatorem kilku turniejów koszykarskich o zasięgu ogólnopolskim. Koszykarze brali również udział w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych w Polsce w: Lublinie, Chorzowie, Parczewie, Krakowie, Radomiu, Łomży, Grodzisku Mazowieckim, Piasecznie, Poznaniu, Kielcach. Pruszkowie, Warszawie, Łodzi, Olsztynie oraz w turniejach zagranicznych: na Łotwie w 2000 r.
i Litwie w 2001 r.
Klub we wrześniu 2001 r. gościł 28-osobową grupę koszykarzy ze szkoły sportowej "Sabonisa" z Kowna (Litwa).
W okresie wakacji UKS "Rekord" wielokrotnie organizował obozy sportowo-wypoczynkowe dla swoich członków oraz innych uczniów szkół lubartowskich w różnych zakątkach Polski:
1996 – we Włodawie
1997 – w Olsztynie
1999 – w Orzyszu
2000 – w Nowęcinie k. Łeby
2001 – w Zakopanem
2005 – w Zakopanem
2006 – w Jastrzębiej Górze
2008 - w Zakopanem.

Ciekawe linki:

@Copyright 2008 DK. All Rights Reserved.
web stats stat24